Zpět na » Primera Division » Solari učinil další krok k angažmá. Proč to ale do Realu Madrid netáhne renomované kouče?

Primera Division - Solari učinil další krok k angažmá. Proč to ale do Realu Madrid netáhne renomované kouče?

Solari učinil další krok k angažmá. Proč to ale do Realu Madrid netáhne renomované kouče? © abc.es - Santiago Solari

2

Líbilo se

08.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Třetí výhra v řadě, skóre 11:0. Real se možná začíná postupně vracet na koleje, které ho mají dovést zpět k trofejím. To vše pod vedením dočasného trenéra Solariho. Ten si tak dosavadními výsledky říká o dlouhodobější spolupráci. Na tu vedení možná i kývne, ale ne jen kvůli tomu, že se Blancos začalo dařit. Důvody jsou i jiné...

Tah se jmenováním dočasného kouče bé týmu Santiaga Solariho do pozice hlavního trenéra prvního mužstva Bílého baletu zatím jednoznačně vyšel. A zdá se, že si bývalý hráč Realu udrží pozici na lavičce i na delší dobu, než jen na plánovaný čtrnáctidenní záskok.

Ale k takovému kroku nepřimějí madridské vedení jen zlepšené výsledky posledních dnů, ale dalo by se říct nutnost. Real Madrid má totiž velké potíže přivést na San Bernabéu prestižní trenérská jména. A důvod? Prezident Pérez se totiž nemíní přizpůsobit platové revoluci u trenérů top klubů, která zasáhla evropský fotbal.

Guardiola si u City přijde ročně na 21 milionů eur, Mourinho na Old Trafford na 20, Klopp v Liverpoolu na 16. Emery v PSG má stejně jako Pochettino nasmlouváno 12 milionů eur ročně, k nimž se letos přidal i nový manažer Chelsea Sarri. V kuloárech se špitá, že Valverde v Barceloně a Simeone v Atlético si vydělají zhruba 14 milionů eur ročně. Real v tomto ohledu za špičkou notně zaostává.Úspěšný kouč Zinedine Zidane pobíral 7 milionů eur ročně, Lopetegui dostal 6 a nyní chce po svém vyhazovu z Realu vyždímat celých 18 milionů, které mu na základě tříleté smlouvy náležely. Před pár týdny Bílý balet neúspěšně jednal s Contem, kterému se jednak nechtělo do rozbouřené situace v kabině, ale hlavně jeho přechozí plat v Chelsea činil 10,5 milionů eur čistého.

Santiago Solari má oproti těmto kapacitám směšnou mzdu - 300.000 eur ročně. Tu má od vedení slíbeno zvednout, pokud se ujme kormidla A týmu, ale ani tak to nebude žádný zázrak.

Madridská adresa je sice pořád velmi prestižní a lákavá, ale co se finanční otázky týče, ne zas tak lukrativní. Zkrátka pokud se Real nerozhoupe nabízet elitním trenérům tolik, kolik je současný trend v elitních klubech, bude složité přivést do velmi náročného prostředí renomovaného odborníka.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 09.11. Odpovědět

Preislere kde ty chodíš na takové zaručeně informace.... Mimochodem Lopetegui žádných 18mega nedostane ale jen 3, jenže to by chtělo mít aspoň minimální povědomí o situaci.

Zedman

A potřebuje Real vůbec "renomovaného" trenéra nebo trenéra co bude mít výsledky?

MESSIFCB
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články