Zpět na » Primera Division » Vynálezce vršovického dloubáku: Ramos by mohl být můj nejlepší imitátor

Primera Division - Vynálezce vršovického dloubáku: Ramos by mohl být můj nejlepší imitátor

Vynálezce vršovického dloubáku: Ramos by mohl být můj nejlepší imitátor © FotbalPortal.cz - Antonín Panenka a Sergio Ramos

0

Líbilo se

09.11. - Jedinečně zahraný pokutový kop z finále ME v roce 1976 zapříčinil, že se jméno Panenka navždy vrylo fotbalovým fanouškům do paměti. Pokud někdo zvolí tak odvážnou a současně efektní exekuci penalty, vždy se ve všech koutech světa hovoří jako o střele a la Panenka. Poslední dobou takový způsob zakončení používá Sergio Ramos z Realu a neuniklo to ani bývalému skvělému fotbalistovi.

„Jsem z toho nadšený," podotýká k obránci Realu Madrid dnes 69letý Panenka. Ten naposledy pověstný dloubák použil v sobotním ligovém duelu proti Valladolidu, jímž uzavřel skóre na 2:0. „Myslím, že to takhle udělal již několikrát, jako na EURO 2012. Myslím si, že by mohl být mým nejlepším imitátorem. Tím, kdo nejlépe kope penalty ve stylu a la Panenka. Je geniální," pochválil svého pokračovatele někdejší hráč pražské Bohemky.

Fotbalista, který se do zahraničí podíval až na sklonku své kariéry, kdy působil ve vídeňském Rapidu a následně menších rakouských klubech, neskrýval svůj obdiv ke španělské soutěži. „Miluji ji. Dokonce i když nepadají góly, jsou v každém zápase nějaké zajímavé akce. Krásné přihrávky, zpracování...Málo kdo ví, že jsem nebyl daleko od angažmá ve Španělsku. Chtěl mě koupit Real Murcia, ale nakonec to nevyšlo," svěřil se serveru Goal.com

A jak se vlastně zrodil vršovický dloubák? „Trénoval jsem to dva roky před mistrovstvím Evropy 1976. Prostě mě to napadlo, když jsem si všiml, že všichni gólmani chodí při penaltě na jednu či druhou stranu. Takže by bylo dobré to kopat doprostřed. Po každém tréninku jsem soutěžil s naším gólmanem Hruškou v penaltách. Byl dost dobrý, takže jsem sázky pokaždé prohrával. Hráli jsme o peníze, ale i čokolády a tak. Tak jsem začal používat svůj malý trik a najednou jsem začal vyhrávat čím dál tím víc. Horší bylo, že jsem kvůli tomu začal i tloustnout kvůli všem těm čokoládám, které jsem vyhrával. A penalta proti Německu v Bělehradě? Kdybych ji tenkrát nedal, měl bych 40 let zkušeností v továrně," vtipkovala vždy dobře naložená legenda, po které je ve Španělsku dokonce pojmenován jeden časopis.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články