Zpět na » Primera Division » Barcelona znovu herně nepřesvědčila, ale tři body proti Villarrealu získala

Primera Division - Barcelona znovu herně nepřesvědčila, ale tři body proti Villarrealu získala

Barcelona znovu herně nepřesvědčila, ale tři body proti Villarrealu získala © dailymail.co.uk - Gerard Piqué otevřel skóre zápasu

1

02.12. - REVIEW Obhájce španělského titulu z Barcelony stále hledá svoji ideální herní tvář, kterou naposledy zřejmě předvedl před měsícem v El Clásicu. Nicméně i dnes nepřesvědčivý výkon stačil na zisk třech bodů v zápase proti Villarrealu, když gólový účet otevřel v první půli Gerard Piqué, který skóroval ve druhém utkání v řadě, aby tři minuty před koncem svým premiérovým ligovým gólem v áčku pečetil triumf Carles Aleňá.

FC Barcelona 2:0 Villarreal CF

Góly: 36. Piqué, 87. Aleñá

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitić, Busquets, Arturo Vidal (70. Aleñá) - Dembèlé, Messi, Coutinho (80. Malcom)

Villarreal: Asenjo - M. Gaspar, Álvaro González, V. Ruiz, Pedraza - Trigueros (67. Bacca), Cáseres - Chukweze, Fornals, Cazorla (88. Raba) - G. Moreno (79. Ekambi)

Barcelona sice porazila Villarreal a minimálně na pár hodin se vrátila do čela tabulky Primera División, ovšem herní kvalitou, na níž čekají fanoušci azulgranas, příliš nepotěšila.

Jako první z brankářů si připsal zákrok ten hostující. Sergio Asenjo, jenž zlikvidoval střelu Lionela Messiho v osmé minutě, nicméně blíže gólu bylo mužstvo Villareralu. Ve 12. minutě totiž po nedorozumění mezi Lengletem a Ter Stegenem nastřelil Gerard Moreno tyčku domácí svatyně.

Azulgranas nabízeli obvyklý scénář, kdy drželi míč a čas od času ohrožovali branku hostí. Střelecké štěstí zkoušeli Dembélé, Rakitić a samozřejmě i Messi, nicméně úspěšný byl až po rohovém kopu Gerard Piqué ve 36. minutě. Gól ve druhém zápase po sobě vstřelil po centru Dembélého.

Hned na začátku druhé půle se snažil překonat brankáře Asenja Messi, tečovat ještě asi mohl i Vidal, ale balon pustil a brankář míč vyrazil na roh. Utkání postupně upadalo do podprůměru a tak kromě aktivního Dembélého zaujaly především půtky Piquého s Gerardem Morenem.

V 69. minutě měl příležitost také Villarreal prostřednictvím Santiho Cazorly, ale jeho přímý kop letěl jen těsně nad břevnem Ter Stegenovy branky. V 78. minutě na sebe upozornil Coutinho, na něhož během zápasu dokonce pískali vlastní fanoušci, ale jeho tradiční patentovaná střela tentokrát skončila mimo vymezený cíl.

Definitivní klid a pojistku pod tři body přidal v samotném závěru Carles Aleňa. Geniální uličkou, jíž vyřadil ze hry pět bránících hráčů ve žlutém, našel Leo Messi nabíhajícího spoluhráče, který oslavil svůj první ligový gól kariéry po mazáckém zakončení.