Zpět na » Primera Division » Barcelona zklamala, v Bilbau nechala další dva body

Primera Division - Barcelona zklamala, v Bilbau nechala další dva body

Barcelona zklamala, v Bilbau nechala další dva body © lfp.es - Messi v souboji s Danim garcíou

2

10.02. - REVIEW Nepříliš dobrý výkon podala Barcelona dnes večer na stadionu San Mamés v Bilbau. Za celých devadesát minut si v podstatě nevytvořila vážnější šanci ke vstřelení gólu a po bezbrankové remíze tak přišla o dva body v boji o titul. Tabulku nadále vede o šest bodů, nejbližším pronásledovatelem už je ale Real Madrid.

Athletic Bilbao 0:0 FC Barcelona

Athletic Bilbao: Herrerín - De Marcos, Yeray, I. Martínez, Balenziaga - Beñat (57. San José), Dani García - Susaeta (62. Muniain), Raúl García, Yuri - I. Williams (90. Kodro).

FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet (87. Vermaelen), Roberto - Arturo Vidal (63. Aleñá), Busquets, Rakitić - Messi, L. Suárez, Coutinho (75. O. Dembèlé)

Barcelona v boji o titul ztratila důležité dva body na stadionu San Mamés. V prvním poločase i přes větší procentuální držení míče měl zajímavější brankové příležitosti domácí Athletic. Už v 11. minutě vystrašil hosty křížnou střelou Yuri po mizerné rozehrávce Vidala. Šest minut nato se poprvé vyznamenal Ter Stegen, který v letu vyrazil ránu Susaety nad břevno. Barca se ukázala až ve 22. minutě, kdy Suárez lízl hlavou centr Messiho, ale míč letěl mimo branku.

První střelu na svatyni Athleticu vyslala Barca až ve 36. minutě, přestože Messi střílel z poměrně velké vzdálenosti, Herrerín se s jeho pokusem hodně zapotil a vytěsnil ho jen na roh. Pěknými nůžkami se na druhé straně blýskl Raúl García a stejný hráč ve 41. minutě promarnil jedinečnou šanci dostat Athletic do vedení, když zblízka mířil mimo tyče.

Ve druhé půli Barcelona přeci jen přidala, ovšem gólové šance si nevytvářela. Zahrozil jen Messi z přímého kopu, který nasměroval jen kousek nad horní tyčku. Bilbao se poprvé před Ter Stegenem ukázalo až v 64. minutě, tvrdá střela San Josého měla dobré parametry, ale točila se směrem od brány. Další obrovskou šanci zahodil v 82. minutě Iñaki Williams. Toho našel v pokutovém území Muniain, domácí útočník vystřelil, ale Ter Stegen zázračně pravou rukou vytěsnil jeho ránu do bezpečí. V závěru pak ještě Dembélé vyslal teprve druhou střelu Barcelony na branku v celém zápase, ovšem byla hodně slabá a Herrerín s ní neměl sebemenší problém.

Sevilla - Eibar 2:2

Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Klasické kecy nenažraných culé, vede se o 6 bodů, ale furt někoho prodávají , mění trenéra....atd. Každý rok je to s Barcou stejné, únor a březen mají slabší. Trošku optimismu soudruzi. Bude hůř.

OVKlobasa
Edgar - 11.02. Odpovědět

Já nevím, asi jsem náročný nebo jsem si zvykl od Barcy na ofensivní fotbal. Nevadí mi prohra nebo vypadnutí z pohárů, když je vidět snaha. Ale tady to zabíjí od začátku coach s jeho strategií a sestavou. Dvě střely na bránu za zápas proti Bilbau. Záloha neexistuje, někteří hráči před důležitou částí sezóny zcela vyšťaveni, atd.

Edgar
COKO - 11.02. Odpovědět

Proč je ten Valverde takový vůl a nasazuje Coutinha stále na křídlo a ne do zálohy? Pokud bude záloha ve složení Rakitič-Busquets-Vidal proti Realu, tak to můžeme zabalit.

COKO

Já tomu rozestavení taky nějak nerozumim. Couts se očividně trápí a záloha je spíš parta hasičů a zametačů. Vidal, ten je úplně mimo. Chybí tam šťáva a trochu mi to připomíná ARG repre.

NoIscoNoDisco

Oni raději budou přemýšlet o prodeji Coutinha, místo toho, aby ho dali na jeho post. Nerozumím tomu. Navíc Rakitič mi přijde hodně mimo formu, nevím jestli celkově jdou jeho výkonu už dolů, ale tuhle sezonu to vůbec není ono a jak hrál proti Realu, tak jsem se na to nemohl ani dívat, kolik toho zkazil. Záloha Coutinho-Busquets-Arthur mi momentálně, při formě hráčů, přijde nejideálnější.

COKO

A to není jen o Coutinhovi. Těch nelogických kroků Valverdeho je celá řada. Suarez, Rakitič a Pique jsou takřka neposaditelní. Hlavně, že se přivedl Prince a dva stopeři. Od začátku neumí vhodně míchat se sestavou. Pořád hrají ti samí, pak najednou v poháru vymění skoro komplet 11 a hrozně se diví, že ti mladí zahrají na hovno, když spolu nemají žádnou herní praxi...

Edgar

..Malcom zahraje proti Realu nejlíp z útoku a včera zase seděl. A jak píšeš, záloha ve složení Vidal-Busquets-Rakitič. Co od toho čeká? Messi si chodil pro balony mezi stopery aby někdo tvořil hru. Po dlouhých letech mě ten fotbal ale fakt nebaví a je mi jedno, že v PD je Barca první a v pohárech je ještě ve hře. Hlavně vedení je s Valverdem spokojeno. No comment

Edgar
COKO - 12.02. Odpovědět

To je pravda. V lehčích zápasech by Valverde mohl dát odpočinout důležitým hráčům a nasazovat i další. Ne celou sestavu jak to udělal v poháru, ale dva, tři hráče. To, že nenasazuje Malcoma mě hodně štve a trochu jsem čekal, že po výkonu proti Realu bude teď hrát a nic. Denis Suaréz když přišel na hřiště, tak se mi vždy strašně líbil a je škoda, že nebyl využíván jako pravidelný náhradník. Valverde má své koně a přes to nejede vlak a ostatní nemají moc šancí. Je to špatné.

COKO

Snad od začátku sezony se mi libily jen dva zápasy. Proti Realu a pár super momentů proti Seville, kdy to v tom útoku šlo krásně svižně, pěkné narážečky, patičky a zakončení. Jen je škoda, že tohle vidíme v jednom zápase z dvaceti. Co jsem četl, tak vedení chce Valverdemu aktivovat klauzuli na prodloužení. Já pořád nějak doufám, že po sezoně odejde. Jediná věc, za kterou ho chválím je využívání Aleni.

COKO

Naopak největší fail rotace, je to tak jak píšeš. Přijde jaro a hráči toho budou mít plné zuby a dostaví se únava, a takový Real si to pojede zase naopak Smajlík 10 . A ten Coutinho, no co k tomu říct. Valverde je idiot, nasadit ho do zálohy, tak věřím, že hra by byla svižnější a soupeřova obrana by se i víc roztáhla díky využití Coutinha, Dembelého, Messiho a Suareze. To je ale marný, on ho prostě bude dávat na křídlo, kde má být Dembelé, který jde hodně nahoru.

COKO
Cule6 - 11.02. Odpovědět

Barca si nazasloužila ani ten bod, ale Ter Stegen byl proti a nebýt jeho, asi by to skončilo trochu jinak, nejspíš 2:0 nebo dokonce 3:0 a nikdo by se nemohl divit. Ale co ten kluk je všechno schopen pochytat, to mi hlava nebere. Je to pro mě brankář v top 3 na světě..

Cule6

Proto byl pro mě docela výsměch Neuer jako jednička na MS i když byl celou sezonu out.

COKO
Cule6 - 12.02. Odpovědět

Věřím, že jeho čas v repre ještě přijde..

Cule6

Nemít ter Stegena, dostane Barca trojku. A koukal jsem, že Lenglet nejde pro faul daleko. Měl tam vůbec nějakej čistej zisk míče 1v1?

heto - 11.02. Odpovědět

No nechala dva body... Spíš mi přišlo, že Bilbao jí nechalo bod.