Zpět na » Primera Division » Benzema drží Real Madrid. Hattrickem srazil Athletic Bilbao

Primera Division - Benzema drží Real Madrid. Hattrickem srazil Athletic Bilbao

Benzema drží Real Madrid. Hattrickem srazil Athletic Bilbao © as.com - Karim Benzema

0

21.04. - REVIEW V současném Realu Madrid dokáže střílet góly asi jenom Karim Benzema. Posledních pět branek Bílého baletu dal totiž on a dnes k nim přidal další tři, díky nimž dotáhl svůj tým k vítězství nad Athleticem Bilbao. Blancos tak pět kol před koncem soutěže ztrácí na druhé Atlético Madrid čtyři body.

Real Madrid 3:0 Athletic Bilbao

Góly: 48., 77. a 90+1. Benzema

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos (72. Isco) - L. Vázquez (72. Bale), Benzema, Asensio (86. Brahim Díaz).

Athletic Bilbao: Herrerín - Lekue, Yeray, I. Martínez, Berchiche - San José, Beñat - Muniain, Raúl García (77. Aduriz), I. Córdoba (77. Unai López) - I. Williams.

Real Madrid dohrává zpackanou sezónu a v prvním poločase to bylo hodně znát. V tradičním siesta-tempu posledních zápasů nechali Blancos běžet čas, ale mnoho fotbalového během 45 minut divákům na Santiagu Bernabéu nenabídl. Dokonce ani jednou nedokázali trefit branku hostujícího Iaga Herrerína. Real prostě v této sezóně seká jeden negativní zápis do historie za druhým. Ale ani Athletic na tom nebyl o moc lépe, ovšem jeden střelecký pokus do prostoru branky si přeci jen připsal. Raúl García donutil k zásahu Keylora Navase.

Do druhého poločasu přeci jen lépe vstoupil domácí tým, Marco Asensio hned v jeho úvodu poslal přihrávku na hlavu Benzemy a ten pokořil Herrerína. V mizerné sezóně madridského klubu Francouz patří k několika málo světlým bodům a hodně nahlas se hlásí o místo v kádru pro příští sezónu.

Druhá branka přišla čtvrt hodiny před koncem zápasu. Herrerín špatně vyběhl při rohovém kopu a kdo jiný než Benzema znovu hlavou zavěsil.

Velkou šanci na snížení měl Athletic v 80. minutě, kanonýr Aritz Aduriz ale hlavičkoval těsně nad břevno domácí branky. V 85. na druhé straně Herrerín zmařil velkou šanci mladému Brahimovi, nedlouho poté pak zazdil tutovku Gareth Bale. Snažil se přelobovat gólmana, ale míč o centimetry přeletěl horní tyč. Definitivní tečku za utkáním udělal Benzema. Již v nastaveném čase musel dlouhý balon mimo vápno řešit hlavičkou gólman Bilbaa, trefil ale pouze svého spoluhráče, volný míč přihrál nejblíže stojící Bale Benzemovi, který z dálky trefil opuštěnou branku - 3:0.

Karim Benzema tak vstřelil posledních osm soutěžních branek madridského Realu, takový počinek se ještě nikomu ve 117leté historii klubu nepovedl.

Další výsledky 33. kola Primera División

Barcelona - Real Sociedad 2:1 ( 45. Lenglet, 64. Alba - 62. Juanmi)
Alavés - Valladolid 2:2 (5. Guidetti, 26. Jony - 41. Fernández, 78. Ünal z pen.)
Celta - Girona 2:1 (34. Aspas, 69. Boufal - 53. Portu)
Eibar - Atlético Madrid 0:1 (85. Lemar)
Rayo Vallecano - Huesca 0:0
Levante - Espanyol 2:2
(64. Vezo, 75. Rochina - 18. Iglesias, 67. Roca)
Getafe - Sevilla 3:0 (45+5. z pen. a 53. J. Molina, 35. Jaime Mata z pen.)