Zpět na » Primera Division » Co stojí za tím, že Rakitić zůstal? Proč se Barça nedohodla s Juve?

Primera Division - Co stojí za tím, že Rakitić zůstal? Proč se Barça nedohodla s Juve?

Co stojí za tím, že Rakitić zůstal? Proč se Barça nedohodla s Juve? © as.com - Ivan Rakitić

0

Líbilo se

06.09. - Byl z toho trochu rozladěný, když jeho přestup do Juventusu nevyšel. Se zástupci Staré dámy už byl Ivan Rakitić podle všeho domluvený na podmínkách smlouvy i délce jejího trvání. Jenže proti jeho odchodu se postavilo vedení barcelonského klubu, které se s Italy nedohodlo na finanční kompenzaci. A představy obou stran byly hodně vzdáleny.

Ivan Rakitić chtěl v Barceloně zůstat. S námahou ustál i úmysl vedení vytrejdovat ho do PSG za Neymara. Jenže v posledních týdnech začal tušit, že se jeho situace začala měnit u trenéra Valverdeho. Z neodmyslitelného hráče základu a trenérova oblíbence se stal pravidelný obyvatel lavičky náhradníků.

I z toho důvodu původní záměr přehodnotil. Na jednu stranu ho život v Barceloně přitahoval, ovšem představa snížení herní minutáže začala v jeho hlavě hlodat. Došlo proto ke kontaktům s Juventusem.

Sportovní ředitel Vecchia Signora Fabio Paratici našel s hráčem společnou řeč a postupně navrhoval Barceloně hráče, které by mohl vyměnit za Rakitiće. Ericovi Abidalovi se ale údajně nezamlouval ani jeden z nich. Až křídelník Federico Bernardeschi.

Jenže problém nastal samozřejmě v částce, na jakou si Juventus svého hráče cenil. Byť je italský útočník o šest let mladší, oba hráči mají zhruba stejnou tržní hodnotu. Také server Transfermarkt se na tom shodl, když oba cení na 40 milionů eur. Nicméně Juventus požadoval kromě výměny hráčů ještě doplatek ve výši 23 milionů eur.

Na takovou dohodu ale Barcelona nehodlala přistoupit, z čehož Rakitić nebyl vůbec nadšený. V lednovém přestupovém termínu se ale jednání znovu obnoví a není vyloučen odchod chorvatského záložníka. Trenér Valverde mezitím ujistil Rakitiće, že sezóna je dlouhá a prostor bude pro všechny hráče.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články