Zpět na » Primera Division » Prudký pád z hvězdných výšin do bahna. Arda Turan byl odsouzen skoro na tři roky

Primera Division - Prudký pád z hvězdných výšin do bahna. Arda Turan byl odsouzen skoro na tři roky

Prudký pád z hvězdných výšin do bahna. Arda Turan byl odsouzen skoro na tři roky © marca.com - Arda Turan

2

Líbilo se

11.09. - Člověk nemusí ani tolik pátrat v paměti, aby si vybavil moment, kdy Barcelona kupovala z Atlética Madrid jeho hvězdného hráče Ardu Turana za zhruba 40 milionů eur, což v předneymarovské době byly nějaké peníze. Jenže turecký fotbalista se nejenže na Camp Nou vůbec neprosadil, ale začal zde i jeho strmý pád dolů.

Arda Turan, kontroverzní osoba, která se měla v Barceloně ještě více přiblížit k hvězdným výšinám. Jenže nestalo se. Jeho přestup z léta roku 2015 bude navždy zařazen mezi největší přehmaty vedení azulgranas.

Turecký fotbalista měl trochu i smůlu, jelikož ho Barca kupovala za 41 milionů eur v době, kdy nesměla zapisovat nové hráče na soupisku a hráč, který předtím zářil v týmu Atlética Madrid, si musel půl roku počkat na svoji šanci. Ačkoliv by se v jeho barcelonské historii našly slušné zápasy, většina jich nebyla povedená, nebo je dokonce strávil na lavičce či na tribuně.

Barcelona se ho posléze snažila zbavit, ale nikdy nenašla na hráče, který se začal topit v problémech, kupce. V lednu 2018 nakonec dospěla k dohodě s tureckým klubem Basaksehir, kam poslala Ardu na hostování s tím, že z případného dalšího prodeje bude profitovat.

Jenže Arda Turan v tureckém klubu svoji kariéru rozhodně nenakopl. Spíše naopak. Začal se topit v dalších problémech, které vyvrcholily přestupky proti zákonům, za které byl dnes odsouzen.

Soudce ho obvinil za nelegální držení zbraní, s kterou dokonce vystřelil v nemocnici do země. K této události mělo dojít v říjnu 2018, kdy se Arda popral s populárním zpěvákem Berkanem Sahinem, který ho podezříval z toho, že mu takříkajíc svádí ženu, dle zpěvákových slov ji měl pronásledovat a obtěžovat. Z tohoto nařčení ho soud ještě zprostil, ale kromě výše uvedených deliktů mu přišil ublížení na zdraví, když Sahinovi zlomil nos. S ním pak zpěvák odjel na ošetření do nemocnice, kde měl Arda střílet.

Arda Turna byl nakonec odsouzen na 2 roky a 8 měsíců, nicméně jde pouze o podmíněný trest. Pokud se bude Turan následujících pět let chovat vzorně, zůstane na svobodě.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 12.09. Odpovědět

Věc, která by se mohla stát každýmu jinýmu Turkovi Smajlík 2

F4BRE
Reklama
Reklama
Nejnovější články