Zpět na » Primera Division » Upřímný Messi: Chtěl jsem pryč z Barcelony, měl jsem toho plné zuby

Primera Division - Upřímný Messi: Chtěl jsem pryč z Barcelony, měl jsem toho plné zuby

Upřímný Messi: Chtěl jsem pryč z Barcelony, měl jsem toho plné zuby © dailymail.co.uk - Leo Messi

0

Líbilo se

09.10. - Lionel Messi poskytl v krátké době druhý obsáhlý rozhovor, v němž se rozpovídal o svých pocitech, názorech a odhalil rovněž některé informace, které doposud byly fotbalovému fanouškovi ukryté. Jako například to, že chtěl barcelonský klub v minulosti opustit.

Argentinský útočník Lionel Messi nemluví příliš často do médií. V poslední době se ale v tomto ohledu docela pochlapil a poskytl druhý velký rozhovor, tentokrát pro katalánskou rozhlasovou stanici RAC1. Z jejího obsahu jsme vybrali ty nejzajímavější otázky, které barcelonský forvard dostal.

Přemýšlel jste někdy nad tím, že byste opustil Barcelonu?

Byly takové okamžiky, když je člověk unavený, vyčerpaný kvůli spoustě dalších okolností. Ale to mají všichni.

A co bylo hlavní příčinou?

V sezóně 2013-14 jsem začal mít problémy s finančním úřadem, to byl hodně obtížný rok nejen pro mě, ale i moji rodinu. Mnoho lidí vůbec nevědělo o co jde. Věděli o tom jen z doslechu, komentovali, soudili. Hodně tomu pomohli i někteří novináři.

Opravdu jste byl krůček od odchodu z Barcelony?

V té době jsem měl v hlavě variantu odchodu. Nešlo o to opustit Barcu, ale odejít ze Španělska. Cítil jsem, že se se mnou špatně zachází, už jsem v té zemi nechtěl dál žít. Nikdy jsem nedostal oficiální nabídku z jiného klubu, protože všichni věděli o mém úmyslu zůstat v Barce. Byla to ale taková situace, která šla ještě dál, než byla moje oddanost k Barce.

A co vaše nová smlouva? Už máte na stole nabídku?

Myslím, že ještě ne, aspoň co vím od táty. Při každém takovém jednání o nové smlouvě jsem úplně stranou. Ale nikdy nebyl žádný problém, pokaždé to mělo hladký průběh. Problém určitě nebude ani teď.

Chcete kariéru zakončit v Barce?

V tuto chvíli je nad slunce jasné, že moje idea je skončit tady. Z toho důvodu, jak jsem v klubu spokojený, jak se tu cítím. Ale pak tu je ještě rodinné hledisko. Líbí se nám město. I kvůli dětem. Nechci, aby se to přetrhlo. Sám jsem si tím v mládí prošel a nechci, aby si tím procházeli i oni. Takže myslím, že ano. Později se může stát cokoliv, ale prvotní myšlenka je zůstat tady a žít tady.

A po konci v Barceloně? Kopačky na hřebík?

Vždycky jsem snil o tom, že si jednou zahraji za Newell´s, vyzkouším si argentinský fotbal a všechno, co ho obklopuje. Ale jak říkám, člověk musí někdy víc myslet na rodinu než na to, co by sám chtěl.

Na začátku sezóny jste měl zdravotní problémy. Už se přibližujete stoprocentní formě?

Ne, ještě k tomu něco chybí. Ale cítím se čím dál tím lépe. Proti Seville mě bolely nohy, ale pak jsem se trochu uvolnil. Tak to ale je, když jste dlouho mimo hru. Ale určitě se už blížím do ideálního stavu.

Nové posile Griezmannovi zatím dělá problém integrovat se do nového prostředí...

Není jednoduché hrát v Barce kvůli její hernímu stylu. To platí pro každého hráče, který nezažil tuto filozofii, neokusil jedinečné metody, přijít do Barcy je složité. Je to velmi kvalitní fotbalista, inteligentní a určitě zapadne.

Říká se, že Messi v týmu Griezmanna nechtěl...

To je lež. Když se měl kupovat Griezmann loni, řekl jsem, že je jeden z nejlepších na světě. A že ti nejlepší jsou vždy vítáni. Nikdy jsem neměl problém s tím, že přijde. Je to lež.

A chtěl jste, aby přišel Neymar?

Chtěl jsem, aby Neymar přišel, protože z hlediska fotbalového je to jeden z nejlepších hráčů na světě. Rozdílový hráč, odlišný a mít ho v týmu by nám dávalo větší šance. Ale chápu, že je to Ney a že se na něj koukalo i kvůli tomu, jak nás tehdy opustil a že byli socios, kteří si jeho přestup nepřáli. Ale z hlediska fotbalového by se mi líbil.

Myslíte, že Neymar lituje toho, že odešel?

Podle mě toho lituje. Brzy si uvědomil, že se zmýlil a že učinil špatné rozhodnutí. Ale musel byste se zeptat jeho. Ale jak ho znám...

Bál jste se toho, že nakonec přestoupí do Realu?

Upřímně jsem si myslel, především letos v létě, že když neskončí u nás, odejde do Realu. Domníval jsem se, že jeho touha odejít z PSG byla velká. Aspoň to tak prohlašoval. Chtěl změnu, odejít z Paříže. A myslel jsem si, že Florentino a Real udělají něco, aby ho získali.

Jak daleko je konec vaší kariéry?

Každý rok sám sebe hodnotím. Každý rok nad sebou přemýšlím, jestli ještě můžu pokračovat, nebo ne. Už jsem ve věku, kdy to není úplně jednoduché a je to normální. Můžu vám tady tvrdit, že to bude ve 35, ve 36, ale klidně se v tu dobu už ani nebudu moct hýbat. Chci prostě být ve formě, být konkurenceschopný.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články