Zpět na » Primera Division » VAR opět v hlavní roli: Real si na něj stěžuje, Barceloně přes něj prošel neregulérní gól

Primera Division - VAR opět v hlavní roli: Real si na něj stěžuje, Barceloně přes něj prošel neregulérní gól

VAR opět v hlavní roli: Real si na něj stěžuje, Barceloně přes něj prošel neregulérní gól © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

03.11. - VIDEO Mělo se za to, že se zavedením systému videorozhodčího, kterému se ve všech koutech světa už neřekne jinak než VAR, zmizí polemické situace, nebo jich bude v lepším případě jako šafránu. Nicméně každý týden se ukazuje, že tak ideální situace asi nikdy nebude.

Případů nespokojenosti s VAR je každý víkend nespočet. Ovšem řeční se o nich logicky mnohem víc tehdy, když se do spojitosti s nimi dostanou dva španělské top kluby - Real Madrid a Barcelona.

Zrovna včera oba kluby zažily jistou zkušenost a mnohem rozladěnější byli zástupci madridského klubu. Dle jejich soudu jim rozhodčí upřel pokutový kop.

V 81. minutě zápasu proti Betisu (0:0) totiž centroval z levé strany Benzema, v pádu se snažil přerušit cestu míče k brance Feddal. Nicméně balón zasáhl jeho ruku, kterou měl v tu chvíli za tělem a jíž instinktivně dával obránce Betisu za sebe, aby nedopadl na záda. Celou akci podrobně sledoval VAR, nicméně nakonec zaujal stanovisko, že v takové situaci se penalta nepíská.

Rozčíleno bylo i vedení Bílého baletu, konkrétně bývalý hráč Emilio Butrageňo, který pracuje jako šéf institucionálních vztahů. „Podle mě to byla jasná ruka v pokutovém území. Jsme trochu zmateni z takového rozhodnutí, jednou se to píská, jindy ne. Vytváří to akorát zmatky," stěžoval si někdejší kanonýr Bílého baletu.

Do něj se naopak pustil bývalý rozhodčí Iturralde Gonzáles. Ten nyní spolupracuje s médii jako pravidlový expert. Rozhodnutí sudího Sáncheze Martíneze považuje za správně a také vysvětlil proč. „Podle pravidel se takové ruce netrestají, když hráč padá k zemi. Ta ruka je v přirozeném pohybu, nemůžete s ní udělat nic jiného. Kdyby Feddala trefil míč do levé ruky, pak by se měla pískat penalta. V každém případě je hodně špatné, když zástupce Realu Madrid do médií komentuje tuto situaci, kritizuje VAR a vlastně nezná pravidla," uvedl.

Na rozdíl od Realu Barceloně VAR ke gólu, potažmo k pokutovému kopu, pomohl. Nebo lépe řečeno neodebral jí ho, přestože s největší pravděpodobností měl. Rozhodčí u videa uznal, že faul ve vápně na pronikajícího Semeda byl za hranicí pravidel, nicméně celé akci předcházelo Griezmannovo postavení mimo hru. Sice ne v momentu přihrávky těsně před zákrokem, ale v zárodku akce, která celé situaci předcházela a jež od té doby nebyla přerušena tím, že by se některý z hráčů soupeře dotkl míče.

Pro zvětšení klikněte na obrázek

„Jednalo se o jasný ofsajd, ale z této neregulérní pozice akce pokračovala několika přihrávkami mezi hráči Barcelony a VAR při prozkoumávání asi posuzoval to, že se jedná o novou útočnou akci," uvedl expert deníku Marca Andújar Oliver.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 03.11. Odpovědět

Tenis - kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

www.netese.blogspot.cz

metoee

2 a možná i 3 penalty jsme měli kopat. Nebyl to špatnej zápas, ale 3 body pro Real Madrid by mu slušely.

NoIscoNoDisco

Nemyslím že až toľko, ale tú jednu mal zapískať. Najmä keď si pamätám hneď niekoľko príkladov, keď sa za to isté penalta pískala. Na druhej strane zas to zakončovanie bolo také tragické, že by nedali gól asi ani za 200 minút. Som zvedavý, kedy ten útok bude na slušnej úrovni, lebo od odchodu Ronalda to šlo rapídne dole.

LukaModric

2 penalty za mě na 100% jasný. Ale pravdou je, že vymlouvat se na to nejde. Útok slabej.

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články