Zpět na » Primera Division » Nový trenér Barcy? Koeman může přijít až v létě

Primera Division - Nový trenér Barcy? Koeman může přijít až v létě

Nový trenér Barcy? Koeman může přijít až v létě © express.co.uk - Nahradí Koeman trenéra Barcelony Valverdeho?

1

Líbilo se

04.11. - Je to tak trochu paradox. Barcelona vede tabulku španělské La Ligy, stejně tak jako svoji skupinu Ligy mistrů. Nicméně díky posledním nepřesvědčivým výkonům se množí spekulace o tom, jestli nebude trenér azulgranas Ernesto Valverde odvolán. A společně s tím se samozřejmě spekuluje i o jeho možném nástupci.

Barcelona sice táhla šňůru sedmi výher v řadě, nicméně velmi náročným fanouškům azulgranas se příliš nezamlouval herní projev jejich týmu. V živé vzpomínce byl například zápas se Slavií v Edenu, který jen se štěstím Katalánci vyhráli 1:2.

A o víkendu se dokonce přetrhali i vítězná série na stadionu Levante, které za sedm minut ve druhém poločase kompletně obrátilo vývoj skóre a připsalo si třetí výhru nad tímto protivníkem z posledních čtyřech duelů na Ciutat de Valencia. Další pomyslný hřebík do připravované rakve pro Valverdeho.

Média už proto probírají možné nástupce u příznivců culés nepříliš oblíbeného kouče. Adeptem na případné volné místo by se mohl stát Ronald Koeman, někdejší barcelonský fotbalista, který momentálně vede národní tým Nizozemska. Před čtrnácti dny dokonce prezident Ornajes Nico-Jan Hoogma prozradil, že Koeman má ve své smlouvě klauzuli, na jejímž základě může vzít angažmá v Barceloně.

Z takového odhalení ale Koeman příliš nadšený nebyl, nicméně chtěl ho uvést na pravou míru a vysvětlit, že případný příchod na Camp Nou rozhodně není aktuální.

Klauzule se týká výhradně Barcelony a lze ji uplatnit nejdříve po EURO 2020. Teď určitě neodejdu, to je stoprocentně jisté," prohlásil Koeman v rozhovoru pro FOX Sports.

Přišlo mi to nešťastné, že prezident odhalil tuto záležitost. Nejsem nazlobený, ale o celé věci mluvíme. Občas je lepší milosrdná lež, já to tak občas také dělám," řekl Koeman.

Ten zároveň potvrdil, že klauzule opravdu platí jen pro Barcelonu, která by v případě zájmu musela uhradit stanovenou částku. Jak vysokou ovšem neřekl. Mohu naprosto jistě říct, že bych neopustil místo trenéra národního týmu kvůli jinému klubu, než Barceloně."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 04.11. Odpovědět

Do té doby by to mohl vzít třeba Jirka Luňák, hůř by to určitě nedopadlo

F4BRE

asi tak F4bre

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články