Zpět na » Primera Division » Kde se stala chyba? Proč Barcelona nezískala vycházející hvězdičku Realu?

Primera Division - Kde se stala chyba? Proč Barcelona nezískala vycházející hvězdičku Realu?

Kde se stala chyba? Proč Barcelona nezískala vycházející hvězdičku Realu? © FotbalPortal.cz - Rodrygo Goes

2

Líbilo se

08.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE V posledních týdnech se z něj stal hit sezóny. Brazilský útočník Rodrygo nebývale září v dresu Realu Madrid. Naposledy na sebe upoutal ve středečním zápase Ligy mistrů proti Galatasaray, v němž zaznamenal hattrick. Ale tak jako v případě jeho krajana Viníciuse se i o něj zajímala konkurenční Barcelona a byla blízko jeho získání. Co se ale stalo? Proč Rodrygo nelítá po trávníku v dresu azulgranas?

Mladí kluci z Brazílie, ofenzivní dribléři, budoucí hvězdy, to je odjakživa lákavé sousto pro Real Madrid. Tedy spíše pro klubového prezidenta Florentina Péreze. Nicméně to nejchutnější - Neymara -mu před šesti lety z pod nosu sebrala Barcelona a s tímto stihomamem se stále nejvyšší muž Bílého baletu potýká. Nechce si už podobně nechat uniknout dalšího potencionálního Neymara. Proto v roce 2017 získal z Flamenga Viníciuse za 46 milionů eur a za podobnou částku i Rodryga Goese ze Santosu. Neváhal takovou porci peněž investovat do hráčů, kteří v tu chvíli za sebou ještě ani neměli debut v prvním týmu (Vinícius), nebo teprve dělali první krůčky v áčku dospělých (Rodrygo). A kteří byli navíc typologicky velmi podobní.

V obou případech se ale původně zdálo, že Barcelona měla větší naděje na získání talentovaných mladíků. Nakonec ale rozhodly finance, dle názoru Barcy mimo realitu přestupového trhu, které naklonily bilanci na stranu Bílého baletu.

Real Madrid přeplatil v roce 2017 Viníciuse a to samé se opakovalo o pár měsíců později i s Rodrygem. Bílý balet aplikoval stejnou osvědčenou formuli u obou hráčů - přestupový, nebo chcete-li podpisový bonus pro hráče, který činil 8 milionů eur a stejnou částku i pro agenta hráče. A pak 46 milionů pro vedení obou klubů. Do takové finanční spirály se Barcelona nechtěla vrhnout.

Vinícius a Rodrygo, dva noví Neymarové v dresu Realu Madrid

Rodryga měla prý Barcelona od samého začátku pod kontrolou. Sledovala jeho vývoj už několik let, dalo by se říct od žáků. Na jaře 2017 dokonce uzavřela finanční dohodu s hráčem, respektive jeho rodinou. Měl následovat další krok - jednání s vedením FC Santos. Došlo i na první kontakty s klubovým managementem, z nichž ale Barca neodcházela příliš nadšena. Prezident Santosu José Carlos Peres měl totiž smyčku na krku. Vznášela se nad ním hrozba odvolání a při jednáních byl nekompromisní. Nechtěl vůbec smlouvat o ceně a tvrdošíjně odkazoval zástupce azulgranas na výstupní klauzuli hráče, která činila 50 milionů eur. Barcelona chtěla zatlačit na Santos, věděla, že klub sužují finanční problémy a že se vedení podvolí. Počítala s tím. S čím ale nepočítala, bylo to, že do hry vstoupí další zájemce. A už vůbec ne Real Madrid, který rok předtím investoval do Viníciuse. Že by takovou bláznivost udělal po roce znovu? Že by koupil dalšího hráče na téměř totožnou pozici? Jenže stalo se.

V jednáních mezi Barcelonou a Santosem na určitý moment nastalo hluché období, protože prezident brazilského klubu cestoval do Anglie, coby šéf výpravy brazilské reprezentace, která zde realizovala druhou část přípravy před MS v Rusku. A právě na britských ostrovech vstoupil do hry Real Madrid. Jeho ředitel José Ángel Sánchez, prodloužená ruka prezidenta Florentina Péreze, se sešel v Liverpoolu, kde byla ubytována výprava Kanárků, s prezidentem Peresem a nabídl mu 40 milionů eur, z nichž 20 vyplatí Santosu ihned. A prezident, který se ještě týž den vrátil do Brazílie, kde hrozilo jeho odvolání z funkce, souhlasil. Díky narychlo uzavřenému transferu se vyřešily finanční problémy brazilského klubu a on si tak udržel svoje místo v čele Santosu.

Barca, která neměla hotovost, na to nemohla zareagovat. Rodrygo navíc, jak bylo uvedeno výše, obdržel bonus ve výši 8 milionů eur. V porovnání s tím byla nabídka Katalánců směšná. Prý se neměla blížit ani k hranici milionu eur.

Otec fotbalisty Eric Batista de Goes měl posléze volat zástupcům Barcelony a omluvit se jim, že porušil slib, který jim dal.

Nyní má prezident Florentino Pérez dva hráče, u nichž doufá, že alespoň z jednoho vyroste nový Neymar.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 08.11. Odpovědět

Kurzové sázení - Tenisy, Velmi spolehlivé informace

www.nitexe.blogspot.cz

metoee
F4BRE - 08.11. Odpovědět

Vinicius se podle mě v průběhu příštích pár let vypaří jak pára nad hrncem a skončí v nějakým průměrným klubu, ale Rodrygo, to je asi budoucnost Realu

F4BRE

to mě přijde přehnaný...:-)

Messi777

mozna z nich nebudou dva Neymarove, ale i tak, oba jsou velmi kvalitni a alespon jeden z nich se uchyti. jen dotaz, kolik by stal Neymar? a kolik jeho plat, osobni bonus a bonus pro agenta? ti dva mladici nakonec v tomhle ohledu nestoji ani polovinu :)

HyperioN
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články