Zpět na » Primera Division » Dani Alvés o svém odchodu z Barcelony: Lidé mě měli za blázna

Primera Division - Dani Alvés o svém odchodu z Barcelony: Lidé mě měli za blázna

Dani Alvés o svém odchodu z Barcelony: Lidé mě měli za blázna © sport.es - Dani Alves

0

Líbilo se

31.03. - Dani Alves, možná nejlepší pravý bek, co kdy v Barceloně hrál, odpovídal na svém instagramovém účtu na otázky fanoušků, které se týkaly i jeho působení v Barceloně. Brazilský veterán je sice v Sao Paulu, využil však příležitosti zkritizovat již bývalého prezidenta Josepa Marii Bartomeua.

37letý obránce přiznal, že za jeho odchodem z Barcelony byla i určitá nedůvěra vůči lidem ve vedení španělského velkoklubu. Dani přišel do Barcelony v roce 2008 a v týmu působil během jednoho z nejúspěšnějších období, aby nakonec odešel do Juventusu, protože se s představiteli katalánského klubu nedokázal dohodnout na další spolupráci.

V té době jsem lidem, kteří vedli klub moc nevěřil. Nakonec se ukázalo, že jsem měl pravdu," narážel populární Brazilec na bývalé vedení Josepa Maria Bartomeua.

Byl jsem jedním z prvních hráčů, co na to upozorňovali, ale v té době jsem byl považován za blázna. A jak se nakonec ukázalo, blázen jsem, ale v dobrém slova smyslu," uvedl Dani Alves.

Zmíněný exprezident Bartomeu má na krku obvinění z finančních machinací a s aférou Barcagate, po níž odstoupilo šest členů správní rady. Ti prý zosnovali kampaň, kterou chtěli očernit kritiky tehdejšího managementu včetně některých hráčů prvního týmu.

I další dotazy pak mířily na Barcelonu. Když se někdo například dotázal, zda má Dani raději Sevillu, v níž dříve působil, nebo Barcelonu, odpověděl svým klasickým způsobem: „Je to asi jako kdybyste se zeptali, zda mám raději mámu nebo tátu.”

Alves odešel do Evropy v roce 2002 a nejprve působil šest sezon v Seville. Nejúspěšnější období prožil v Barceloně, kde mezi lety 2008 a 2016 vyhrál mimo jiné šestkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů. Poté hrál jednu sezonu za Juventus, dva roky strávil v PSG.

Gabriela Průšová / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články