Zpět na » Premier League » Chelsea odložila Manchesteru City mistrovské oslavy, sama udělala velký krok k jistotě kvalifikace do Ligy mistrů

Premier League - Chelsea odložila Manchesteru City mistrovské oslavy, sama udělala velký krok k jistotě kvalifikace do Ligy mistrů

Chelsea odložila Manchesteru City mistrovské oslavy, sama udělala velký krok k jistotě kvalifikace do Ligy mistrů © skysports.com - Chelsea ve šlágru kola porazila Manchester City 2:1

6

08.05. - REVIEW Šlágr 35. kola anglické Premier League obstaral duel mezi Manchesterem City a Chelsea. Menší předehra finálového utkání Ligy mistrů dopadla lépe pro The Blues, kteří na Etihad dokonali obrat a po vítězství 2:1 si upevnili postavení v elitní čtyřce.

Manchester City - Chelsea 1:2

Branky: 44. Sterling - 63. Ziyech, 90+3. Alonso

Manchester City: Ederson - N. Aké, Rúben Dias, Laporte - F. Torres (71. Gündoğan), Cancelo, Rodri, B. Mendy (80. Zinčenko), Sterling (C) - Agüero (70. Foden) - Jesus.

Chelsea FC: Mendy - Azpilicueta (C), Christensen (45+3. K. Zouma), Rüdiger - Kanté (68. Jorginho) - R. James, Zijach (76. Hudson-Odoi), Gilmour, M. Alonso - Pulisic, Werner.

První poločas moc zajímavých příležitostí nepřinesl. Oba celky vycházely především ze zabezpečných obran, do nichž bylo velmi těžké proniknout.

Zajímavé momenty přinesla až koncovka úvodního dějství. Ve 44. minutě se Christensen po prohraném souboji s Jesusem zranil, to ale nebylo to nejhorší. Brazilec při řešení akce zachoval klid a našel před prázdnou bránou Agüera. Argentinec si nezpracoval balón úplně ideálně, ale situaci za něj dokončil Sterling, který spoluhráči ukradl gól.

Sergio Agüero měl možnost skórovat o pár minutě později, když se chopil penalty po faulu Gilmoura na Jesuse. Volil odvážně řešení à la, jenže Mendy se stihl zvednout a útočníka soupeře tak dokonale ponížil, balón bez problémů zachytil.

Gól Sterlinga Manchesteru City na body nestačil (zdroj: skysports.com)

Svěřenci kouče Tuchela vyrovnali v 63. minutě. Azpilicueta na hranici šestnáctky uvolnil Hakima Ziyecha, který si balón nechal skočit a silnější levačkou poslal míč po zemi k pravé tyči, Ederson se za tímto pokusem natahoval marně.

Úvod závěrečné desetiminutovky přinesl branku Calluma Hudsona-Odoie, jež však z důvodu těsného ofsajdu nemohla platit. Anglický mladík ovšem smutnit nemusel, protože jeho tým nakonec vytěžil ze šlágru kola všechny tři body. Ve třetí nastavené minutě Werner vyslal přízemní pas před branku a Marcos Alonso krkolomným způsobem poslal kulatý nesmysl za záda Edersona.

Chelsea vybojovala cenné tři body, které mohou hrát důležitou roli v konečném boji o kvalifikaci do Ligy mistrů pro příští rok, The Blues se přesunuli o bod před Leicester. Manchester City si na jistotu titulu musí počkat minimálně ještě jedno kolo, stále platí, že potřebuje tři body.

Další zápasy:

Leicester - Newcastle 2:4 (80. Albrighton, 87. Iheanacho - 22. Willock, 34. Dummett, 64. C. Wilson, 73. C. Wilson)
Leeds - Tottenham 3:1
(13. Dallas, 42. Bamford, 84. Rodrigo - 25. Son Heung-min)
Sheffield United - Crystal Palace 0:2