Zpět na » 1. Bundesliga » David Alaba odmítl PSG a Chelsea. Kam se rozhodl z Bayernu Mnichov zamířit?

1. Bundesliga - David Alaba odmítl PSG a Chelsea. Kam se rozhodl z Bayernu Mnichov zamířit?

David Alaba odmítl PSG a Chelsea. Kam se rozhodl z Bayernu Mnichov zamířit? © fussballtransfers.com - David Alaba

0

Líbilo se

23.03. - Obránce Bayernu Mnichov David Alaba zkrátil seznam svých potenciálních destinací pro letní přestup na pouhé dva španělské velkokluby Barcelonu a Real Madrid. O hvězdného rakouského reprezentanta, který letos v létě opustí po vypršení smlouvy Bayern Mnichov, jevily zájem také PSG nebo Chelsea.

Alaba se v létě po dlouhých 13 letech rozloučí s Bayernem Mnichov a podle stanice Sky zamíří do Španělska. Rakouský reprezentant, jenž minulý měsíc potvrdil, že v Bavorsku neprodlouží kontrakt, byl terčem několika evropských velkoklubů.

Lukrativní nabídku měl Alaba dostat například z PSG a velký zájem jevila o 28letého obránce také Chelsea. Podle Sky se ale bek Bayernu rozhodl, že jeho další kroky povedou do Španělska a momentálně se rozhoduje mezi Barcelonou a Realem Madrid.

Přestože španělskými médii již kolovala informace, že se Alaba dohodl s Realem Madrid, jeho agent Pini Zahavi je blízkým přítelem nového prezidenta Barcelony Joana Laporty, který má podpis Alaby jako jeden z primárních cílů.

Alaba, který během třinácti let v Bayernu získal devět bundesligových titulů a dvě trofeje v Lize mistrů, odmítl v klubu prodloužit smlouvu, přestože mu v Bavorsku nabízeli plat až 13 milionů liber ročně.

„Rozhodl jsem se na konci této sezóny opustit Bayern Mnichov a vyzkoušet něco nového. Nebylo to snadné rozhodnutí, byl jsem tu 13 let a klub pro mě hodně znamená,“ přiznal Alaba.

Nyní mohou fotbaloví fanoušci ve Španělsku čekat, pro který klub se nakonec Alaba rozhodne. Neočekává se, že rozhodnutí padne tento měsíc, ale pravděpodobně v dubnu či květnu.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články