Zpět na » Evropská liga » Anglické finále se v Evropské lize konat nebude, Villarreal v Londýně udržel nulu

Evropská liga - Anglické finále se v Evropské lize konat nebude, Villarreal v Londýně udržel nulu

Anglické finále se v Evropské lize konat nebude, Villarreal v Londýně udržel nulu © uefa.com - Fotbalisté Villarrealu v Evropské lize

0

06.05. - REVIEW Edinson Cavani potvrdil svou vynikající formu, AS Řím každopádně United porazil 3:2 a spravil si částečně chuť po hrozivém prvním duelu. Proti United si ve finále zahraje Villarreal, který v Londýně udržel čisté konto a zničil dominanci anglických klubů.

AS Řím 3:2 (0:1) Manchester United

Branky: 57. Džeko (Pedro), 60. Cristante (Lorenzo Pellegrini), 83. vlastní Telles - 39. Cavani (Fred), 68. Cavani (B. Fernandes)

Římané mohli vstoupit do utkání skvěle, to by ale Mchitarjan musel po rohovém kopu zakončit lépe. Bývalý záložník United měl ještě jednu šanci, opět ale minul.

Na opačné straně byl nejaktivnějším hráčem Edinson Cavani. Poprvé přeloboval Miranteho, trefil břevno. Následnou dělovkou vyprášil rukavice domácího gólmana, těsně před pauzou mu ale míč poslal za obranu Fred a o postupu bylo definitivně rozhodnuto.

Římané ale ve druhé půli předvedli výkon, za který na sebe mohou být hrdí. Nic nevzdali a United nakonec porazili. Těsně před hodinou hry srovnal po stříleném centru Pedra hlavičkující Džeko, už za tři minuty otočil výsledek přesně střílející Cristante.

Po úžasné přihrávce Fernandese a hlavičce Cavaniho bylo znovu srovnáno, AS ale rozhodlo sedm minut před pauzou o své výhře.

Míč se dostal na střídajícího polského záložníka Nicolu Zalewského, který se dočkal první trefy za první tým římských Vlků. Radost mu ale vydržela jen chvíli, podle očekávání byl gól připsán Tellesovi jako vlastní, jelikož právě hostující bek míč zřetelně tečoval naprosto jiným směrem.

AS tak porazilo United 3:2, po debaklu z Old Trafford ale na postup myslet nemohlo. Do finále tak jdou podle očekávání Rudí ďáblové.

Arsenal 0:0 Villarreal

Villarreal vstoupil do odvetného utkání nečekaně dobře, v 5. minutě zakončoval Chukwueze, Leno zasáhl. Hostující útočník ovšem první půli nakonec nedohrál, zatím kvůli neupřesněné slabosti.
Ve dvou šancích se na straně domácích objevil jinak neviditelný Aubameyang. Kapitán Gunners nejprve hlavičkou olízl tyč, podruhé si nepřišel na Rulliho.
Po pauze měli velmi dobré příležitosti Pépé a Smith-Rowe, obě střely ale skončily mimo tři tyče. O pár minut později mohli rozhodnout hosté. Paco Alcácer ale zodpovědnost na sebe nevzal a místo toho našel hůře postaveného Morena, který si na Lena nepřišel.
Do největší šance zápasu se v 78. minutě dostal Aubameyang. Krásným centrem jej našel Bellerín, gabonský útočník ale hlavičkou trefil tyč.
Poté byl vystřídán Lacazettem, ten se ovšem do vážnější pozice nedostal. Villarreal byl v závěru poměrně aktivní a bezbrankovou remízu si pohlídal. Postupuje tak do finále Evropské ligy a ničí jinak jasnou dominanci anglických celků.