Zpět na » Liga mistrů » PSG si pohlídalo postup přes Barcelonu, Liverpool v Maďarsku vyhrál i odvetu

Liga mistrů - PSG si pohlídalo postup přes Barcelonu, Liverpool v Maďarsku vyhrál i odvetu

PSG si pohlídalo postup přes Barcelonu, Liverpool v Maďarsku vyhrál i odvetu © skysports.com - Barcelona bude ve čtvrtfinále Ligy mistrů chybět po třinácti letech

0

11.03. - REVIEW Klub z Paříže zvítězil na Camp Nou vysoko 4:1, na domácím stadiónu tak střežil tříbrankový náskok. A úspěšně. Na gól Mbappého sice rychle odpověděl Messi, ale další branky už nepadly. Ve čtvrtfinále doplnil PSG anglický Liverpool, který i v odvetě porazil Lipsko 2:0.

PSG - Barcelona 1:1 (5:2 celk.)

Branky: 31. Mbappé (pen.) - 37. Messi

Paris Saint-Germain FC: Navas - Florenzi (76. Dagba), Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa (46. A. Diallo) - Gueye (59. Danilo Pereira), Paredes, Verratti (84. Rafinha Alcântara) - Draxler (59. Di María), Icardi, Mbappé.

FC Barcelona: ter Stegen - Dest (66. Trincão), Mingueza (35. Firpo), Lenglet, Alba - F. de Jong, S. Busquets (80. Moriba), Pedri (79. Pjanić) - Messi, Griezmann, O. Dembèlé (79. Braithwaite).

Barcelona si byla moc dobře vědoma, že se od prvních minut musí pustit to ofenzivy, a také tak učinila. V 9. minutě nebezpečně zahrozil Lionel Messi, střela z volného přímého kopu se snesla těsně nad břevno. Další příležitost si vypracoval Frenkie de Jong, jeho dělovku ale Navas výborným zákrokem vytěsnil na horní tyčku.

Razítko na postup dalo PSG ve 31. minutě. Hlavní rozhodčí nařídil po shlédnutí obrazovky penaltu po faulu Lengleta na Icardiho a Kylian Mbappé z bílého bodu mířil do protipohybu gólmana ter Stegena.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Šest minut po inkasovaném gólu napřáhl Lionel Messi z dvaceti metrů a trefil se nechytatelně do levého horního rohu.

Argentinská hvězda Katalánců měla v závěru úvodního dějství velkou šanci strhnout vedení na stranu hostů, jenže na rozdíl Mbappého Messi penaltu neproměnil, Navas střelu nohou úspěšně vyrazil na břevno.

Ve druhém poločase se již skóre nezměnilo. Francouzský mistr po domácí remíze 1:1 s přehledem postoupil mezi nejlepších osm evropských týmů, naopak Barcelona poprvé po třinácti letech neprošla skrze branami osmifinále.

Liverpool - Lipsko 2:0 (4:0 celk.)

Branky: 70. M. Salah, 74. Mané

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak, Robertson (90. Tsimikas) - Wijnaldum (C) (82. Milner), Fabinho, Th. Alcântara (72. Keïta) - M. Salah, Diogo Jota (71. Origi), Mané (90. Oxlade-Chamberlain).

RB Lipsko: Gulácsi - Adams, Mukiele, Upamecano, Klostermann, Nkunku - Olmo (72. Haidara), Kampl (46. Sörloth), Sabitzer (C), Forsberg (60. Kluivert) - Y. Poulsen (60. Hwang Hi-čchan).

Rovněž druhý duel mezi Liverpoolem a Lipskem se odehrál v maďarské Budapešti. V Německu totiž nadále platí přísná pravidla v souvislosti s pandemií koronaviru a Lipsko by v případě návratu z Anglie muselo podstoupit dvoutýdenní karanténu.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla velké šance na obou stranách. Jako první mohl skóre otevřít Dani Olmo, ale zblízka Alissona nepřekonal. Na druhé straně nebezpečně hlavičkoval Jota, Gulásci vytáhl výborný zákrok levou rukou.

Liverpool porazil Lipsko i v odvetě (zdroj: skysports.com)

Příležitosti přibývaly převážně na straně Liverpoolu. Salahovu střelu z levé strany opět vykryl gólman, ten si poradil i s dalším pokusem Joty. S nahrávkou Alexandera-Arnolda před bránu zase Gulácsimu vypomohli obránci.

The Reds definitivně stvrdili svůj postup v 70. minutě, kdy se Mohamed Salah prosadil střelou na bližší, pravou tyč. O čtyři minuty později ještě navýšil vedení Sádio Mané po výborném stříleném pasu střídajícího Keïty.

Liverpool i v odvetě porazil Lipsko 2:0 a nenavázal tak na mizerné výsledky, které anglického mistra provází v Premier League. Lipsko se nyní může plně soustředit na ligu, kde bojuje o mistrovský titul s Bayernem.