Zpět na » Liga mistrů » Aston Villa nabízí svůj stadion pro konání finále Ligy mistrů. Vyslyší to UEFA?

Liga mistrů - Aston Villa nabízí svůj stadion pro konání finále Ligy mistrů. Vyslyší to UEFA?

Aston Villa nabízí svůj stadion pro konání finále Ligy mistrů. Vyslyší to UEFA? © express.co.uk, fotbalportal.cz - Villa Park se nabízí

0

Líbilo se

06.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Letos bude po dvou letech znovu čistě anglické finále Champions League. Před dvěma lety to byly týmy Liverpoolu a Tottenhamu. Teď se o ušatý trofej poprvé ve své historii popere Manchester City a londýnská Chelsea. Finále se má hrát 29. května v tureckém Istanbulu, kde je však situace s koronavirem velmi špatná. I proto se Aston Villa obrátila na FA a UEFA se svou nabídkou.

Pokud by obě asociace souhlasily, aby se finále Ligy mistrů skutečně hrálo ve Villa Parku, rozhodně by to bylo pro fanoušky obou klubů lepší. Logicky. Navíc problémem je i právě současná situace v Turecku s pandemií COVID-19. Do Istanbulu by navíc odcestovalo 8 000 anglických příznivců, kteří mohou být na stadionu.

Před týdnem vstoupilo Turecko do svého prvního úplného lockdownu, protože počet případů je nejvyšší v celé Evropě.

UEFA znovu zopakovala, že je stále odhodlána hostit finále v Istanbulu. Na konci týdne by měly být jasné podmínky pro přicestování do této země.

Vzhledem k tomu, že ve finále budou hrát dva anglické kluby - Manchester City a Chelsea -, roste tlak na to, aby byl zápas přesunut do Anglie.

Vláda Spojeného království má v nadcházejících dnech oznámit, do kterých zemí bude povoleno cestovat. Od 17. května vstoupí v platnost nová pravidla.

Villa Park v současné podobě není vybaven standardy UEFA pro tak velkou událost - mediální zázemí, místa pro kamery... Nadále probíhá vyhodnocování.

Jakýkoliv pokus o změnu místa konání finále v této pokročilé fázi by byl neuvěřitelně obtížný. Muselo by se toho hodně změnit. Ovlivněni by byli i různí sponzoři a partneři. Příliš reálné to zřejmě není. Ovšem jako logické řešení se to nabízí.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 10.05. Odpovědět

je v celku jedno kde arabáč vymrdá z rusákem..stejně to nikdo rozumný sledovat nebude ani u televize... Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 13

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články