Zpět na » Primera Division » Prezident Realu Madrid Florentino Pérez o Superlize: Děláme to, abychom zachránili fotbal

Primera Division - Prezident Realu Madrid Florentino Pérez o Superlize: Děláme to, abychom zachránili fotbal

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez o Superlize: Děláme to, abychom zachránili fotbal © goodwordnews.com - Florentino Pérez

1

Líbilo se

20.04. - Prezident Realu Madrid a předseda nově vytvořené evropské Superligy Florentino Pérez prohlásil, že soutěž má za cíl “zachránit fotbal” a trvá na tom, že hráčům, kteří se soutěže budou účastnit, nehrozí zákaz reprezentování národních týmů. Zároveň nemá obavy z toho, že by Real Madrid mohl být vyřazen z Ligy mistrů.

Pérez je jedním z prvních zástupců z řad 12 klubů, které v neděli večer oznámily, že se připojí k účasti v nové evropské Superlize, která má za cíl konkurovat Lize mistrů.

„Kdykoli dojde ke změně, objeví se lidé, kteří se postaví proti,” prohlásil Pérez v rozhovoru pro španělskou televizní show El Chiringuito de Jugones.

„Snižuje se publikum, ubývá práv a něco tedy bylo nutné udělat. Všichni jsme na dně. Televize se musí změnit a my se plánujeme přizpůsobit.”

„Mladí lidé se již o fotbal nezajímají. Proč ne? Protože existuje spousta nekvalitních her a nezajímá je to. Mají jiné platformy, na kterých se mohou rozptýlit.”

Real Madrid je vedle Barcelony a Atlétika Madrid jedním ze tří španělských klubů, které se rozhodly soutěže účastnit. Stejný počet zástupců má i Itálie v podobě Juventusu, AC Milán a Interu Milán, zatímco Anglie bude mít v soutěži 6 klubů.

Pérez zdůraznil, že důvodem k založení Superligy byl fakt, že největší kluby přichází o peníze, a to nejen kvůli pandemii koronaviru a nový formát Ligy mistrů nebyl odpovědí.

„Pokud bychom pokračovali v Lize mistrů, bude o ni čím dál menší zájem, než bude po všem,” dodal Pérez. „Nový formát, který má začít v roce 2024, je absurdní. V roce 2024 budeme všichni mrtví.”

„Dohromady jsme přišli o 5 miliard eur. Jen Real Madrid přišel za poslední dvě sezóny o 400 milionů eur.”

„Když nemáte jiný příjem než televizi, je řešením udělat atraktivnější zápasy, které mohou vidět fanoušci z celého světa, s těmi největšími kluby.”

„Dospěli jsme k závěru, že pokud místo Ligy mistrů budeme mít Superligu, byli bychom schopni zmírnit to, o co jsme přišli.”

Pérez také kritizoval prezidenta UEFA Aleksandra Ceferina, který prohlásil, že hráči nastupující v Superlize budou mít zákaz hrát na mistrovství světa a mistrovství Evropy.

„Hráči mohou být naprosto v klidu, protože se to nestane,” řekl Pérez, který zároveň popírá, že by Real Madrid mohl být vyřazen z letošní Ligy mistrů.

„Ne, nebudeme vyloučeni z Ligy mistrů, to je jisté. Real Madrid, City ani nikdo jiný nebude vyloučen.”

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 20.04. Odpovědět

dědku pitomá byl to tvůj real co diky galacticos poslal fotbalový trh do sraček..a nyní opět kurvíš sport jako takový ty zmrde... Smajlík 12

Wazz

On se jen přeřekl...chtěl říct: Děláme to, abychom si namastili kapsy

Tomguncz27

tak tak jiný důvod bych v tom nehledal.

Messi777

A proč ne...je to na delší povídání, ale se Superligou souhlasím, může fotbal vrátit na zem. Kluby jsou těmi, kdo tu parádu platí. Jestli to půjde dobře, bude brzy platový strop, omezení výdajů na přestupy atd...

FotbalFan
Eidur - 21.04. Odpovědět

FF chápu, že hraný formát má své i pozitivní přínosy, ale ty přece nemůžou vyvážit ty negativní dopady! Platový strop se může zavést, Peréz se jen teď snažil zakrýt svou neschopnost hospodařit. Nevím, zda je to chyba překladu, ale říct třeba větu "existuje spousta nekvalitních her", je úplný bullshit. Společnost se vyvíjí a je snad na každém, kterému sportu bude fandit. Btw. mně se třeba fotbal zhnusil taky, ale je to kvůli simulacím, korupci, agentům a United. To ale superliga nevyřeší Smajlík 11

Eidur
DeviI - 20.04. Odpovědět

Smajlík 2 No ty určitě dědku......

DeviI
Wazz - 20.04. Odpovědět

ten je asi tak při smyslech, jak ten rusofilní trotl u nás na hradě Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články